• Futbols Jelgavā

  FK Jelgava ir Latvijas futbola klubs, kas ir bāzēts Jelgavā. Uz doto brīdi labākie sasniegumi ir gūti kad komanda saucās RAF Jelgava un Autmobīlists Jelgava.

  Mašīnbūves klubs Automobīlists spēleja Latvijas zemākajās līgās 1970 gadu sākumā, 1970 gadu vidū tika pārdēvēts par Metālists.

  Metālists Jelgava

  Klubs pirmo reizi parādījās 1977 gadā un savā debijas reizē Latvijas līgā ieņēma 7. vietu13 komandu konkurencē. Pēc mazāk kā trim sezonām klubs nomainīja savus īpašniekus – tas atkal tika pievienots mašīnbūves rūpnīcai un tika pardēvēts par Automobīlists Jelgava

  Automobīlists Jelgava

  Kā klubam Automobīlists Jelgava gāja samērā sarežģīti – labkājā sezonā tā finišēja tabulas vidusdaļā un starp 1983 un 1987 gadu tā spēlēja 1.līgā. 1987 gadā Automobīlists zaudēja pārspēlēs par vietu uz virslīgu Zemgale Ilūkste komandai, bet tā kā virslīgu paplašināja, tad jau zem nosaukuma RAF, Jelgavai kārtējo reizi bija savs klubs Latvijas augstākajā līgā!

  RAF Jelgava

  1988 un 1989 gadā RAF sastāvā bija divas komandas, kuras 1990 gadā noformējās vienā. Viena spēlēja zemākajā padomju savienības līgā, otra – Latvijas līgā. 1988 un 1989 gadā Viktora Ņesterenko vadībā “vietējā” RAF komanda uzvarēja Latvijas līgā, 1988 gadā tā ieguva arī zelta medaļu un uzvarēja Latvijas kausā. Savukārt “straptautiskajai ” RA kmandai neklājās tik spīdoši – kaut arī tās sastāvā bija pāris talantīgu jaunu spēlētāju tādi kādi Vladimirs Babičevs, Dzintars Sproģis, Igors Troickis un Aleksandrs Stradiņš. Komanads sniegums bija ļoti bēdīgs, 1989 gadā Ņesterenko pārņēma vadību apvienotajā RAF komandā, kas turpināja spēlētt gan “padomju” līgā, gan Baltijas līgā. 1990 un 1991 gadā komandas sniegums uzlabojās, bet tad Padomju savienība sabruka un RAF pievienojās Latvijas Virslīgai.

  Deviņdesmito gadu sākumā RAF bija viena no spēcīgākajā komandām VIrslīgā, trīs reizes finišējot otrajā vietā un vienreiz trešajā (1992 gadā zaudēja zeltu Skonto Rīga komandai finišējot ar vienādu punktu skaitu sezonas noslēgumā). Kad rūpnīca nonāca finasiālajās problēmās, komandai uzradās jauns sponsorts Latvijas Univresitāte, 1996 gadā, tika nomainīts arī komandas nosaukums un atrašanās vieta tika nomainīta uz Rīgu spēles aizvadot Latvijas universitātes stadionā.

  RAF Rīga

  Kā RAF Rīga komanda nospēlēja tikai vienu sezonu finišējot 5.vietā, bet 1996 gadā ieguva Latvijas kausu. Pēc sezonas klubs atkal nomainīja nosaukumu, šoreiz uz Universitāte Rīga.

  Universitāte Rīga

  Vienīgā sezona zem nosaukuma Universitāte Rīga nenesa nekādus augļus un klubs finišēja 6. vietā, pēc sezonas klubs tika izformēts.

  RAF Jelgava (atkal)

  Klubs ar nosaukumu RAF Jelgava parādījās atkal 2001.gadā šoreiz jau 1.līgā. Pēc 2003 gada sezonas klubs apvienojās ar citu Jelgavas klubu – FK Viola Jelgava, liekot pamatus FK Jelgavas izveidei.

  FK Jelgava

  2009. gada sezonā, uzvarot Latvijas Pirmās līgas čempionātā, iekļuva Latvijas futbola Virslīgā jeb LMT Virslīgā. 2010. gada 19. maijā FK Jelgava uzvarēja Latvijas kausa izcīņā, finālā Skonto stadionā Rīgā ar 6:5 pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pārspējot FK Jūrmala-VV komandu. Pa ceļam uz finālu tika pārspēti futbola klubi SK Liepājas Metalurgs (ceturtdaļfinālā) un Skonto FC (pusfinālā).

  sagatavots pēc informācijas no http://en.wikipedia.org